ANASAYFA FİRMAMIZ HAKKINDA RESİM GALERİSİ SERVİS SÖZLEŞMESİ BANKA HESAP NO İLETİŞİM
kirmizi cicek
Tarih 08/06/2008 21:03 Yazar isparta Hitler 4974
Print Pdf RSS
Kırmızı Çiçek Hikayesi

Bir zamanlar, bir bataklığın kenarında kırmızı bir çiçek yaşardı. İri iri yaprakları vardı ve her bahar geldiğinde kırmızı kı rmı zı gülümseyerek etrafına mutluluk verirdi. Bir de bu bataklıkta yaşayan bir sivrisinek vardı. Sivrisinek bütün gün vız vız eder, dolaşır, insanları ve hayvanları ısırarak rahatsız eder ve hastalanarak ölmelerine yol açardı. Bu yüzden de hiç üzülmezdi. Hatta, daha da co? ?arak şu kırmızı çiçekten balözü alıp, bal bile yaparım derdi.

Bir gün bu sivri akıllı sivrisinek kırmızı çiçeğe yaklaşarak:
-Heyy, kırmızı çiçek, uzun sivri ağzımla senden balözü alacağım. Ben arıdan daha iyi bal yaparım diye meydan okuyordu.
Kı rmızı Çiçek de :
-Kırmızı çiçek de sen nereden bileceksin bal yapmayı. Sen sadece insanları, hayvanları sokmayı bilirsin. Çok kötü birisin dedi.

Sivrisinek kızdı, köpürdü ve görürsen sen diye hemen çiçeğin üstüne atılarak uzun ağzını batırdı. Çiçeğin özünü emdi. Ama bir de ne olsa beğenirsiniz. Sivrisineğin midesi bir güzel bulandı. kendini bataklığa zor attı. Kırmızı çiçeğin dostu olan arı da hemen az uzaklarındaydı. Olanları gördü ve kahkahalarla sivrisineğin durumuna gülüyordu.Kırmızı çiçeğe:
-Ne o kırmızı çiçek sivrisinekle bal şirketi mi kurdunuz. Doğrusu çok iyi ortak olur ondan sana yaa, diye şakacıktan söylendi.
Ne olacak canım, her günkü gibi boyundan büyük işlere kalkıştı ve belasını buldu işte, dedi kırmızı çiçek de.

Arı çiçeğin üstüne kondu. Bir güzel çiçekten balözü emdi. Sonra doğru yuvası na uçtu. Bal yapıp insanlara ve hayvanlara verdi. İnsanlar da onlara teş ekkür ederek güzel yuvalar yaptılar.
Sivrisinek ise mide bulantısını atlattıktan sonra doğru insanları ve hayvanları sokmaya çıktı. İnsanlar da hayvanlar da hastalandı. Bir gün insanlar oturup düşünmdüler.
-Sivrisineği yok etmek gerek. Ama ne yapmalı, dedi birisi. Yaşlıca birisi de:

- Bataklığı kurutmalı, dedi.


Ve böylece insanlar bataklığı kuruttular. Sivrisinek yuvasız kalınca soğ uktan donarak öldü. Bahar geldiğinde, bataklığın yerinde kı rmızı çiçeğin bir sürü arkadaşı bitti. Sarı, eflatun, pembe, mavi çeşit çeşit çiçekler gülümseyerek büyüdüler. O becerikli arı ile beraber bir sürü arı arkadaşı gelerek bu çiçeklerden balözü topladılar. Bal yapıp hayvanlara insanlara verdiler. İnsanlar da onlara hep güzel yuvalar yaptılar. Bataklığa ağaçlar diktiler. Orada orman oluştu ve minik bir ırmak orada şen şakrak çağlayıp durdu...
 
RateRateRateRateRate
afyonda çiçekçi afyonda çiçekçi afyonda çiçekçi afyonda çiçekçi afyonda çiçekçi
afyonda çiçekçi linkedin afyonda çiçekçi delicios afyon çiçek tumblr afyon çiçek afyonda çiçekçi flckr
afyon çiçek siparişi
afyon çiçek hediye
afyonda çiçekçi peluş ayıcıklı çiçek
afyon çiçek notları
afyon saksı çiçeği bakımı
 
İzinsiz Kopya Edilemez Tüm Hakkı Saklıdır. afyoncicekci.org
afyoncicekci.org   
MemHT Portal is a free software released under the GNU/GPL License by Miltenovik Manojlo